• Dnes je: Nedeľa 17. júna 2018 meniny má Adolf

Poslanci netradične rokujú už v pondelok, hlasovať budú aj o dlhovej brzde

Poslanci netradične rokujú už v pondelok, hlasovať budú aj o dlhovej brzde

Pondelkové rokovanie bude trvať štandardne do devätnástej hodiny.

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) - Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky pokračujú v rokovaní 19. schôdze parlamentu netradične už v pondelok od desiatej hodiny predpoludním. Hoci zvyčajne schôdza v pondelok nebýva, tentokrát je to inak, keďže v piatok 15. septembra je štátny sviatok.

Hlasovanie o dlhovej brzde

Poslanci budú pokračovať v rokovaní o poslaneckých návrhoch a aj o uvoľnení dlhovej brzdy, ktorú prerokovali v piatok, hlasovať budú o 17-tej hodine.


V pondelok sa poslanci hnutia OĽaNO-NOVA pokúsia vniesť filozofiu a ducha zákona o slobode informácií aj na významné dokumenty, ktorých vypracovanie je hradené z verejných zdrojov. Filozofia zákona o slobode informácií je postavená na premise „čo je hradené z verejných prostriedkov, je verejnosti prístupné“.

Preto podľa predkladateľov má verejnosť plné právo vedieť, ako sa nakladá s verejnými financiami, na ktoré sa skladá zo svojich daní.

Zákon o rokovacom poriadku

Poslanci za OĽaNO-NOVA chcú tiež zvýšiť transparentnosť rokovaní výborov NR SR a umožniť ich skutočnú kontrolu nielen zo strany médií, ale aj odbornej či laickej verejnosti. Zákonodarcovia preto prerokujú novelu Zákona o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky.

Rovnako tak sa budú zaoberať aj ďalším opozičným návrhom, ktorého prijatie by umožnilo zriadiť v parlamente vyšetrovacie výbory. Pondelkové rokovanie bude trvať štandardne do devätnástej hodiny.

Na utorok 12. septembra majú poslanci naplánované vládne legislatívne návrhy z dielne ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera (Smer-SD). Šéf rezortu životného prostredia prináša zmeny v zákone o odpadoch, ktoré by mali odbremeniť menších podnikateľov a živnostníkov. Richter navrhuje zmeny v zákone o nelegálnej práci, či v zákone o sociálnych službách.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie