• Dnes je: Pondelok 28. mája 2018 meniny má Viliam

Poslanci neprijali návrh uznesenia k dlhodobému plánu rozvoja ozbrojených síl

Poslanci neprijali návrh uznesenia k dlhodobému plánu rozvoja ozbrojených síl

Dôvodom zvolania mimoriadneho zasadnutia parlamentu boli podozrenia opozície z nehospodárnosti pri nákupoch vojenskej techniky.

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR neschválili na záver 27. mimoriadnej schôdze návrh uznesenia k dlhodobému plánu a aktuálnemu plánu modernizácie Ozbrojených síl SR.

Dôvodom zvolania mimoriadneho zasadnutia parlamentu boli podozrenia opozičných poslancov z nehospodárneho nakladania s verejnými zdrojmi pri nákupoch vojenskej techniky. Na zasadnutí sa zúčastnil aj minister obrany Peter Gajdoš (SNS), ktorý vysvetľoval poslancom postupy ministerstva pri jednotlivých projektoch prezbrojenia armády.


Gajdoš opozícii počas schôdze povedal, že postup ministerstva je pri jednotlivých projektoch v súlade so súčasnou legislatívou a jeho rezort sa snaží iba nájsť čo najlepšie riešenia. Viacerí z predkladateľov po Gajdošových argumentoch uznali, že ministrovi dôverujú a debata by sa mala presunúť z pléna národnej rady medzi odborníkov a bezpečnostných expertov. Z celkového počtu 111 prítomných poslancov hlasovali za prijatie návrhu uznesenia 45 poslancov, 57 boli proti prijatiu a deviati sa zdržali hlasovania.


Poslanci budú pokračovať v riadnom programe v utorok 13. februára prerušenou 26. schôdzou.

Pozrite si náš nový Magazín!

Najkratšie metro na sveteZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie