• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Poľsko vyhostí ruskú občianku za účasť na informačnej vojne a podnecovanie nenávisti k Ukrajine

Poľsko vyhostí ruskú občianku za účasť na informačnej vojne a podnecovanie nenávisti k Ukrajine

Poľské úrady chystajú vyhostenie ruskej občianky a ďalším štyrom Rusom zakázali na päť rokov vstup do krajiny.

VARŠAVA 17. mája (WebNoviny.sk) - Poľské úrady chystajú vyhostenie ruskej občianky a ďalším štyrom Rusom zakázali na päť rokov vstup do krajiny na základe obvinení, že sa podieľali na "informačnej vojne" s cieľom vyvolať nepriateľstvo medzi Poliakmi a Ukrajincami.

Poľská Agentúra pre vnútornú bezpečnosť vo štvrtok informovala, že zadržala ruskú občianku Jekaterinu C. a vyhostí ju z krajiny. Jekaterinu C., ktorá bola v Poľsku od roku 2013, a štyroch ďalších Rusov agentúra obvinila z "hybridných" aktivít. Týmto termínom sa označuje nevojenská, ale podvratná taktika, pričom sa predpokladá, že Rusko ju používa na podporovanie svojich záujmov.


Hovorca poľskej Agentúry pre vnútornú bezpečnosť Stanislaw Zaryn uviedol, že snahou poľských úradov je "neutralizovať aktivity dvoch sietí zapojených do ruskej hybridnej a informačnej vojny" proti Poľsku.

Podľa agentúry obvinení Rusi propagovali takú interpretáciu histórie, ktorá by vyvolala nenávisť medzi Ukrajincami a Poliakmi. Zaryn dodal, že vyšetrovanie sa týka aj poľských občanov, ktorí spolupracovali s Rusmi a boli financovaní, aby podnikali konkrétne akcie "proti Poľsku a v záujme Ruska".

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie