• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Polícia zatkla tretieho podozrivého v súvislosti s útokom v londýnskom metre

Polícia zatkla tretieho podozrivého v súvislosti s útokom v londýnskom metre

Dvadsaťpäťročného muža zadržala v meste Newport vo Walese, kde uskutočňuje domovú prehliadku.

LONDÝN 20. septembra (WebNoviny.sk) - Britská polícia v utorok večer zatkla tretieho podozrivého v súvislosti s piatkovým výbuchom v londýnskom metre, pri ktorom utrpelo zranenia takmer 30 ľudí. Dvadsaťpäťročného muža zadržala v meste Newport vo Walese, kde uskutočňuje domovú prehliadku. Ďalšie detaily nie sú známe.

Prehliadky na štyroch miestach

Polícia v súvislosti s útokom už zatkla počas víkendu dvoch mužov. a na západe Londýna. Obaja sú vo väzbe, zatiaľ ich však neobvinili.


Šéf protiteroristickej jednotky Metropolitnej polície Dean Haydon uviedol, že polícia vykonala prehliadky na štyroch rôznych miestach. Podľa neho bude treba ešte "niekoľko dní na ich kompletizáciu", pretože vyšetrovatelia potrebujú "úplné fakty" týkajúce sa útoku.

K útoku sa prihlásil Islamský štát

Zároveň požiadal verejnosť, aby si dávala pozor "na čokoľvek, čo sa zdá nemiestne, nezvyčajné alebo čo nezapadá do každodenného života". Ľudí vyzval, aby okamžite upozornili políciu, ak podľa nich nie je niečo v poriadku.

Pri výbuchu nastraženej bomby, ktorý otriasol jedným z vozňov súpravy metra stojacej na stanici Parsons Green, utrpelo v piatok zranenia 29 ľudí. K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

V stanovisku, ktoré zverejnila prostredníctvom svojich obvyklých komunikačných kanálov, IS uvádza, že útok vykonala s ňou spriaznená zahraničná bunka. Britské úrady naopak tvrdia, že neexistujú dôkazy, že za útokom stojí IS.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie