• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Polícia chytila páchateľov, ktorí anonymne nahlásili bombu

Polícia chytila páchateľov, ktorí anonymne nahlásili bombu

V rukách polície skončilo viacero páchateľov, ktorí nahlásili bomby.

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) - Policajti už majú podozrivého, ktorý vo štvrtok na tiesňovej linke v Prešovskom kraji nahlásil bombu vo VÚB.

Keďže páchateľ nešpecifikoval miesto, policajti museli skontrolovať všetky pobočky na Slovensku. Podľa informácií z facebookovej stránky polície, s podozrivým vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony.


V rukách polície už skončilo viacero páchateľov, ktorí nahlásili bomby. Ako informovali policajti na svojej stránke, v Košiciach zase vyšetrovateľka obvinila 28-ročného muža zo šírenia poplašnej správy a 53-ročného muža za uvedený zločin spáchaný formou účastníctva.

Starší z dvojice ešte vlani v decembri požiadal mladšieho, aby zavolal, že na košickom súde je bomba, pretože ho čakalo pojednávanie. Za túto výpomoc mu vyplatil 170 eur. Okrem toho, že svojím konaním vystrašili ľudí, spôsobili aj vážnu poruchu v činnosti štátneho orgánu a škodu na ušlej mzde a odvodoch pracovníkov súdov v celkovej výške vyčíslenej na takmer 17 000 eur, informuje polícia. Starší z obvinených je momentálne vo väzbe za inú trestnú činnosť, mladší je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí trest až na osem rokov


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie