• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Pokus o korupciu v českej hokejovej lige, Znojmo odmieta obvinenia z podplácania

Pokus o korupciu v českej hokejovej lige, Znojmo odmieta obvinenia z podplácania

Obvinenie proti nemu vzniesol americký brankár Jeff Frazee, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v HDD Olimpija Ľubľana.

ZNOJMO 10. augusta (WebNoviny.sk) - Český hokejový klub HC Orli Znojmo, ktorý pôsobí v nadnárodnej EBEL lige, čelí obvineniu z pokusu o korupciu. Obvinenie proti nemu vzniesol americký brankár Jeff Frazee, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v HDD Olimpija Ľubľana.

Vedenie EBEL ligy informoval osobným e-mailom, v ktorom uviedol, že údajne obdržal prostredníctvom svojho trénera brankárov ponuku od predstaviteľov znojemského tímu, za koľko je ochotný pustiť dôležitý zápas v rámci 10. kola nadstavby, ktorý sa hral 21. februára tohto roku.

Znojmo zvažuje právne kroky

Český klub potreboval stretnutie vyhrať, aby sa kvalifikoval do play-off. To sa mu napokon aj podarilo, keďže zvíťazil hladko 7:0. Frazee v zápase odchytal len 12. minút a za stavu 0:3 pre domácich odišiel na striedačku a v stretnutí sa už neobjavil. O kauze informoval rakúsky denník Nachrichten.


Predstavitelia českého klubu sa však voči takýmto obvineniam výrazne bránia.

"Odmietame, že by sa ktokoľvek z našej organizácie akokoľvek pokúsil kontaktovať hráča Ľubľany. Dôrazne sa od takýchto obvinení dištancujeme a zároveň zvažujeme možné právne kroky, keďže táto vec poškodzuje dlhodobo budované dobré meno nášho klubu," uviedli v oficiálnom vyhlásení zástupcovia Znojma.

Návrh na vyradenie zo súťaže

Ohľadom celej situácie sa pre nachrichten.at vyjadril manažér ligy Christian Feichtinger: "Vyšetrovanie je v plnom prúde. Zatiaľ nemáme žiadne dôkazy a preto pochopiteľne dodržiavame prezumpciu neviny. Každopádne, ak sa podozrenia potvrdia, nepôjde len o zlé správanie, ale trestný čin, po ktorom nasledujú pokuty a odobranie licencie pre EBEL. Na druhej strane sme už v minulosti boli svedkami podobných situácií, keď niekto na niekoho vyvíjal tlak."

Tridsaťročný Frazee sa v e-maile nesťažoval len na Znojmo, ale aj na svoj bývalý klub, ktorý mu údajne dlhuje 18 000 eur. Takisto podotkol, že v podobnej situácii sú aj ďalší štyria kanadskí hráči. Vedeniu EBEL ligy navrhol, aby slovinský klub pre dlhy vyradil zo súťaže.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie