• Dnes je: Pondelok 23. apríla 2018 meniny má Vojtech

Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť

Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť

Minister hospodárstva Peter Žiga si vie predstaviť, že by sa z SPP stal podnik podobný silným energetickým spoločnostiam z okolitých krajín.

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Štátny podnik Slovenský plynárenský priemysel (SPP) by mal prevziať na seba ďalšie povinnosti. Podľa predbežných plánov by sa z SPP mal stať štátny energetický holding, na založení ktorého pracovala už bývalá vláda a dohodla sa na ňom aj súčasná vládna koalícia.

Pod SPP by sa mali teda presunúť akcie štátu v ostatných energetických podnikoch, ako napríklad v distribučných firmách alebo teplárňach.


„Máme hotovú analýzu. Nechceme mať pod najsilnejším energetickým podnikom SPP, ktorý vlastníme, len plynárenskú časť, ale aj energetickú časť,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede minister hospodárstva Peter Žiga. Minister si vie predstaviť, že by sa z SPP stal podnik podobný silným energetickým spoločnostiam z okolitých krajín, ako sú ČEZ, MOL či OMV.

„Je na to ešte politická diskusia a nielen s koaličnými, ale aj s opozičnými stranami a s odbornou verejnosťou. Budeme o tom informovať v priebehu prvého polroku tohto roka,“ konštatoval minister.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video V Tureckom Jazere objavili záhadný tri tisíc ročný hradZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie