• Dnes je: Utorok 20. marca 2018 meniny má Víťazoslav

Počet najmenej rozvinutých okresov sa rozšíri o ďalšie dva, avizuje Fico

Počet najmenej rozvinutých okresov sa rozšíri o ďalšie dva, avizuje Fico

Ak parlament schváli vládou navrhovanú novelu zákona, do zoznamu najmenej rozvinutých okresov sa dostanú aj Snina a Košice-okolie.

BRATISLAVA 11. novembra (WebNoviny.sk) - Do zoznamu najmenej rozvinutých okresov, ktorým chce vláda venovať osobitnú pozornosť, zrejme pribudnú dva ďalšie - Snina a Košice-okolie. Na tlačovej besede o tom informoval premiér Robert Fico.

Novela zákona

Zoznam by sa mal takto rozšíriť, ak parlament schváli návrh novely zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov, ktorý v stredu odsúhlasila vláda.


Počíta totiž so zmenou výpočtu miery nezamestnanosti potrebnej pre zaradenie do zoznamu. Kým v súčasnosti je to 1,6-násobok priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v SR, novela počíta s 1,5-násobkom.

K dvanástim okresom označeným za najmenej rozvinuté pribudli už tri ďalšie - Gelnica, Bardejov a Medzilaborce. Fico v piatok avizoval, že vláda sa po prijatí novely zákona vyberie do týchto okresov a prijme konkrétne opatrenia.

Regionálny príspevok

Návrh novely zákona rozširuje okruh oprávnených prijímateľov regionálneho príspevku o fyzické osoby - podnikateľov.

Tiež upravuje pôsobnosť Úradu vlády SR a okresných úradov v sídle najmenej rozvinutých okresov, spôsob vytvorenia, pôsobnosť a zloženia Rady pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov a vytvorenie výborov na okresnej úrovni.

Vládou schválený návrh zakotvuje aj ustanovenia o Ročných prioritách, ako vládou Slovenskej republiky schválený záväzný dokument, ktorý predstavuje podklad pre poskytnutie regionálneho príspevku oprávneným prijímateľom a podmienky, za ktorých je možné regionálny príspevok poskytnúť.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie