• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Počasie Video: Vo Veľkej Británii vyčíňala búrka Eleanor, tisícky domácností ostali bez elektriny

Počasie Video: Vo Veľkej Británii vyčíňala búrka Eleanor, tisícky domácností ostali bez elektriny

V Spojenom kráľovstve platia varovania pred silným vetrom aj povodňami.

LONDÝN 3. januára (WebNoviny.sk) - Búrka Eleanor, ktorá sa prehnala územím Britských ostrovov, spôsobila v Spojenom kráľovstve početné výpadky elektriny a na viacerých miestach narušila dopravu.

V Severnom Írsku bolo bez elektriny zhruba 23-tisíc domácností, dodávky energie však obnovili už do 20-tisíc z nich. V Anglicku nemá elektrinu 2 700 domácností, vo Walese je ich 460, píše spravodajský portál BBC.

Búrka spôsobila aj povodne

V noci z utorka na stredu vietor sprevádzajúci Eleanor, ktorá sa už presunula nad Severné more, dosiahol v nárazoch 161 kilometrov za hodinu. Britská meteorologická služba vydala varovania pred vetrom vo Walese, Anglicku, väčšine Severného Írska aj častiach južného Škótska. V írskom Galway búrka spôsobila povodne. Varovanie pred povodňami platí na 50 miestach v Anglicku, na vyše 30 miestach vo Walese a viac ako 10 v Škótsku. Podľa predpovedí by mali dážď aj vietor počas dňa poľaviť.

Britská meteorologická služba okrem iného varovala pred úrazmi, ktoré môžu spôsobiť letiace úlomky. Jeden muž v Glamorganskom údolí vo Walese utrpel zranenia, keď na auto spadol strom.

Obmedzená vlaková doprava

Pre prudký vietor v Spojenom kráľovstve uzavreli viacero hlavných mostov. Niektoré cesty vrátane diaľnice zase blokujú popadané stromy alebo prevrátené vozidlá. Viaceré cesty sú uzavreté aj na Ostrove Man. Obmedzená je v Británii tiež vlaková doprava.

Vlaky na trase Londýn Paddington - Hayes premávajú v obmedzenom počte pre predmet na trakčnom vedení, na trati Letchworth Garden City - Cambridge zase vlaky nepremávajú pre výpadok elektriny.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie