• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Počasie Silný vietor vyvracal stromy, najväčšie problémy narobil v Žilinskom kraji

Počasie Silný vietor vyvracal stromy, najväčšie problémy narobil v Žilinskom kraji

Silný vietor uvoľnil aj niekoľko plechových striech, ktoré ohrozovali okolie.

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) - Pre silný vietor za posledných 24 hodín pomáhalo v teréne viac ako 570 hasičov pri vyše 160 udalostiach.

Najčastejšie bola ich pomoc potrebná v Žilinskom kraji, kde pri 64 udalostiach rôzneho charakteru zasahovalo až 233 hasičov. V Trnavskom kraji malo 127 hasičov 34 výjazdov, v Trenčianskom kraji bolo 73 príslušníkov vyslaných k 24 prípadom a v Bratislavskom kraji zasahovalo 67 hasičov pri 19 udalostiach.


Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z HaZZ, v Nitrianskom, Prešovskom, Banskobystrickom a Košickom kraji bola situácia o niečo pokojnejšia. Hasiči zasahovali najčastejšie pri odstraňovaní popadaných stromov, ktoré v mnohých prípadoch zatarasili cesty, či spadli na drôty elektrického vedenia a pretrhli ich.

Na niektorých miestach bolo potrebné odstrániť spadnuté stromy zo zaparkovaných vozidiel. Silný vietor uvoľnil aj niekoľko plechových striech, ktoré ohrozovali okolie.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieTisícky odberateľov na Orave a v Liptove sú bez elektrickej energiePočasie zajtra ostavá veterné, ale teplé sú vydané výstrahy

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie