• Dnes je: Pondelok 28. mája 2018 meniny má Viliam

Počasie narobilo problémy na cestách, stali sa desiatky nehôd a R1 uzatvorili v smere od BB na NR

Počasie narobilo problémy na cestách, stali sa desiatky nehôd a R1 uzatvorili v smere od BB na NR

Podľa policajných informácií počasie narobilo výrazné problémy na rýchlostnej ceste R1.

BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) - Desiatky hasičov zasahujú pri dopravných nehodách na takmer celom území Slovenska. Dôvodom je nepriaznivá poveternostná situácia a poľadovica.

Za posledných päť hodín boli príslušníci vyslaní k takmer 50 dopravným nehodám a pri desiatkach z nich stále zasahujú.

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z HaZZ, najviac kolízií riešili v Trnavskom a Nitrianskom kraji (po 13 dopravných nehôd v oboch krajoch). V Trnavskom kraji zasahujú hasiči najmä v okresoch Senica, Piešťany a Galanta, v Nitrianskom kraji pomáhajú najmä v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Levice.


V Banskobystrickom kraji zatiaľ zaevidovali osem nehôd, v Košickom päť, v Prešovskom a Žilinskom kraji po tri, hasiči v Bratislavskom a Trenčianskom kraji mali po jednom výjazde.

Podľa policajných informácií počasie narobilo výrazné problémy na rýchlostnej ceste R1. V Nitrianskom kraji pri mínusových teplotách naďalej sneží a fúka. Aktuálne je uzatvorená rýchlostná cesta R1 v smere od BB na NR, od odbočky na Čaradice po Zlaté Moravce z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody vodičky, ktorá nezvládla riadenie a narazila do zvodidiel a ďalšej škodovej udalosti troch vozidiel.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Najkratšie metro na sveteZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie