• Dnes je: Pondelok 28. mája 2018 meniny má Viliam

Počasie: Časť Slovenska zasiahne sneženie. Sú vydané aj výstrahy pred závejmi, jazykmi a vetrom

Počasie: Časť Slovenska zasiahne sneženie. Sú vydané aj výstrahy pred závejmi, jazykmi a vetrom

SHMÚ tiež upozorňuje, že tvorba snehových jazykov je potenciálnym nebezpečenstvom pre vodičov.

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahami varuje pred snežením, snehovými jazykmi, závejmi a vetrom.

Košický, Nitriansky a Banskobystrický kraj očakávajú sneženie. V južných okresoch SHMÚ ojedinele očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 10 – 15 cm nového snehu. Výstraha 1. stupňa, ktorú vydal SHMÚ, platí v nedeľu 21. januára od 2:00 do 14:00. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).

Pre okresy Košice a Trebišov platí výstraha prvého stupňa pred vetrom. Ojedinele sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h).

"Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," upozorňuje SHMÚ.

SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. V nedeľu platí pre celé územie Slovenska a v pondelok v Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom, Nitrianskom, Prešovskom a Košickom kraji.

Informuje o tom na svojej oficiálnej internetovej stránke s tým, že tvorba snehových jazykov sa očakáva v okresoch Skalica, Senica, Malacky, Bratislava, Senec, Dunajská Streda, Komárno, Nové Zámky, Myjava, Trnava, Pezinok, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Hlohovec, Galanta, Šaľa, Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Partizánske, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Žarnovica, Levice, Rožňava, Gelnica, Košice, Košice okolie, Prešov, Vranov nad Topľou, Trebišov, Michalovce, Humenné a Sobrance. SHMÚ tiež upozorňuje, že tvorba snehových jazykov je potenciálnym nebezpečenstvom pre vodičov.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Najkratšie metro na sveteZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie