• Dnes je: Pondelok 28. mája 2018 meniny má Viliam

Počasie: Búrka Friederike pustoší západoeurópske krajiny, vyžiadala si už šesť obetí

Počasie: Búrka Friederike pustoší západoeurópske krajiny, vyžiadala si už šesť obetí

V Nemecku si silný vietor vyžiadal už tri obete.

BERLÍN 18. januára (WebNoviny.sk) - Počet obetí silnej búrky Friederike, ktorá pustoší Holandsko, Belgicko, Nemecko a ďalšie prevažne západoeurópske krajiny, sa vo štvrtok večer zvýšil už na šesť po tom, čo tri obete nahlásilo Nemecko.

V meste Bad Salzungen v spolkovej krajine Durínsko v centrálnej časti Nemecka zahynul požiarnik, na ktorého spadol strom, jeho kolega utrpel vážne zranenia. Padajúci strom zabil aj 59-ročného muža v meste Emmerich neďaleko od holandských hraníc a ďalší muž zahynul za volantom v meste Lippstadt na západe krajiny po tom, ako v silných poryvoch vetru stratil kontrolu nad vozidlom a narazil do protiidúceho auta.


Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn v stredu podvečer oznámila, že ruší až do konca dňa všetky diaľkové vlakové spojenia. Už niekoľko hodín predtým spoločnosť ohlásila aj úplné zastavenie akejkoľvek železničnej dopravy v spolkových krajinách Severné Porýnie-Vestfálsko a Dolné Sasko. Podľa Deutsche Bahn len na niektorých miestach krajiny, napríklad v Berlíne a jeho okolí či v Bavorsku, naďalej premávajú aspoň regionálne vlaky.

Dve obete silnej búrky už predtým hlásili z holandskej provincie Overijssel, kde prišli o život dvaja 62-roční muži. Jedného zabil letiaci konár, ktorý ho zasiahol do tváre, druhý zomrel po tom, ako na jeho auto spadol strom. Ďalší šofér zomrel za volantom svojho automobilu po páde stromu neďaleko Bruselu.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Najkratšie metro na sveteZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie