• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Pellegriniho vláde nedôveruje ani vlastný minister Drucker, tvrdí iniciatíva Za slušné Slovensko

Pellegriniho vláde nedôveruje ani vlastný minister Drucker, tvrdí iniciatíva Za slušné Slovensko

Minister vnútra Tomáš Drucker v pondelok oznámil svoju demisiu, policajného prezidenta Tibora Gašpara neodvolal BRATISLAVA 16.

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) - Demisia ministra vnútra Tomáša Druckera je dôkazom toho, že vládna koalícia a premiér Peter Pellegrini radšej obetujú ministra vnútra, ako vyvodia zodpovednosť voči Tiborovi Gašparovi.

Pellegriniho vláda síce získala dôveru v parlamente, ale pondelkové slová Tomáša Druckera ukazujú, že jej neverí vlastný minister, ktorý sa rozhodol chrániť svoju integritu a odstúpiť.

Gašpar má byť odvolaný

Uvádza sa to v stanovisku iniciatívy Za slušné Slovensko, ktorá stále trvá na tom, že Tibor Gašpar má byť odvolaný. Informovali o tom zástupcovia iniciatívy Juraj Šeliga, Martina Strmeňová a Ján Gálik.


"Miesto snahy o obnovenie dôvery občanov, vláda Petra Pellegriniho robí doteraz všetko preto, aby jej občania nedôverovali. Všetci slušní ľudia môžu byť na seba právom hrdí – ich tlak prinútil odstúpiť Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Jozefa Valockého a dnes i Tomáša Druckera. Upratovanie krajiny stále pokračuje," píšu zástupcovia iniciatívy.

Chystajú ďalšie formy občianskeho tlaku

Trvajú na odvolaní Gašpara, ktorý je podľa nich "symbolom zlyhaní a nedôvery občanov v políciu a vyšetrovanie káuz". Otázka odvolania Gašpara, systémových zmien v polícii a policajnej inšpekcii je teraz absolútnou zodpovednosťou premiéra Pellegriniho a vládnej koalície. Ako na záver zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko dodali, ďalšie formy občianskeho tlaku oznámia v krátkom čase.

Minister vnútra Tomáš Drucker dnes oznámil, že sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku. Ako povedal, nechce ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara. V pozícii ministra vnútra sa podľa jeho slov tiež necítil autenticky.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie