• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Pellegrini avizuje investičný boom na Kramároch, štát naleje do Univerzitnej nemocnice milióny eur

Pellegrini avizuje investičný boom na Kramároch, štát naleje do Univerzitnej nemocnice milióny eur

Ďalších 15 miliónov eur bude smerovať do prístrojového vybavenia.

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR investuje do Univerzitnej nemocnice v Bratislave 15 miliónov eur na rekonštrukčné práce. Ďalších 15 miliónov eur pôjde na prístrojové vybavenie. Informovali o tom na tlačovej konferencii ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a premiér Peter Pellegrini.

Investičný boom

Predseda vlády poznamenal, že za ostatných 20 rokov sa do nemocnice na Kramároch takmer vôbec neinvestovalo. "Som veľmi rád, že Kramáre v najbližších mesiacoch zažijú veľký investičný boom," povedal.

Ministerka zdravotníctva konštatovala, že vláda sa zaviazala dostavať nemocnicu na Rázsochách, pričom doplnila, že v žiadnom prípade Kramáre v súčasnosti nepôjdu do útlmu. "Pokiaľ Rázsochy nebudú stáť, Kramáre budú plne zabezpečovať zdravotnú starostlivosť v rámci Slovenska a v rámci svojho regiónu," uviedla.


Kalavská informovala, že na Kramároch sa stavia nový centrálny príjem. "Boli sme na neurológii, ktorá je kompletne zrekonštruovaná. Budú sa rekonštruovať operačné sály, bude sa montovať najnovšia prístrojová technika, najnovšia vzduchotechnika. Boli sme na novorodeneckom oddelení, ktoré je zrekonštruované, boli tam dokúpené aj nové inkubátory," zhrnula. Šéfka rezortu dodala, že sa bude rekonštruovať aj gynekologicko-pôrodnícka klinika v Ružinove.

Masívne investície do zdravotníctva

Ministerstvo pristúpilo aj k obnove prístrojového vybavenia. V súvislosti so zavádzaním elektronického zdravotníctva (e-Zdravie) nakúpilo 3 220 počítačov. "Pristúpili sme aj k nákupom veľkej prístrojovej techniky. Kúpili sme tri CT prístroje, ktoré sú už reálne dodané, teraz prebiehajú rekonštrukčné práce," konštatovala.


Nakúpili tiež operačné stoly, anestéziologické prístroje, inkubátory, sonografické prístroje pre celú UNB. "Kupujeme jeden veľký angiograf na Kramáre za 1,8 mil. eur," dodala. Ministerka spolu s premiérom ohlásili minulý týždeň masívnu obnovu a investície do zdravotníctva. "Je to jeden z najzložitejších rezortov a nezávidím pani ministerke, že stojí na jeho čele, pretože zdravotníctvo sa dotýka každého z nás," povedal premiér minulý týždeň.

Podľa predsedu vlády nastáva čas, keď sa o zdravotníctve bude hovoriť viac pozitívnych vecí. "Chcem ohlásiť, že v najbližších mesiacoch budeme svedkami najmasívnejšej obnovy najšpičkovejších prístrojových zariadení v nemocniciach, budeme svedkami najmasívnejších rekonštrukcií našich nemocníc a zdravotníckych zariadení v histórii Slovenska," avizoval premiér.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie