• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Osobnosť slovenského tenisu Walter Siebenstich zomrel

Osobnosť slovenského tenisu Walter Siebenstich zomrel

Rozlúčka s mužom, ktorého poznali a vážili si všetky tenisové generácie, bude vo štvrtok 14.

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) - Vo štvrtok 7. septembra vo veku 76 rokov zomrel Walter Siebenstich, jeden z najobetavejších činovníkov slovenského tenisu, ktorý bol niekoľko desaťročí mimoriadne aktívny v tomto športovom odvetví. Smutnú správu priniesla internetová stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ). Rozlúčka s mužom, ktorého poznali a vážili si všetky tenisové generácie, bude vo štvrtok 14. septembra o 13.15 h v bratislavskom krematóriu.


Ešte do lanskej jesene pracoval Walter Siebenstich ako prevádzkár v Národnom tenisovom centre (NTC). Z každodenného tenisového kolotoča ho vytrhla choroba, bojoval s ňou celý rok. Vo svojej práci sa vždy pohyboval na víťaznej vlne a dokázal vyriešiť všetko, pripomenul web STZ. Tenis opantal Waltera, jeho synov, celú rodinu.

Po dobrovoľnej funkcionárskej činnosti ho angažoval zväz do svojich služieb. Bol to jeden z najlepších angažmánov slovenského tenisu v jeho samostatnej ére a trval viac ako štvrťstoročie. Na Waltera Siebensticha budú tréneri, hráči, rozhodcovia a všetci ľudia okolo tenisu spomínať ako na ozajstného muža činu. Jeho prítomnosť na podujatiach slovenského tenisu bude veľmi chýbať, uviedol portál STZ.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie