• Dnes je: Pondelok 19. februára 2018 meniny má Vlasta

Osobnosť slovenského tenisu Walter Siebenstich zomrel

Osobnosť slovenského tenisu Walter Siebenstich zomrel

Rozlúčka s mužom, ktorého poznali a vážili si všetky tenisové generácie, bude vo štvrtok 14.

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) - Vo štvrtok 7. septembra vo veku 76 rokov zomrel Walter Siebenstich, jeden z najobetavejších činovníkov slovenského tenisu, ktorý bol niekoľko desaťročí mimoriadne aktívny v tomto športovom odvetví. Smutnú správu priniesla internetová stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ). Rozlúčka s mužom, ktorého poznali a vážili si všetky tenisové generácie, bude vo štvrtok 14. septembra o 13.15 h v bratislavskom krematóriu.


Ešte do lanskej jesene pracoval Walter Siebenstich ako prevádzkár v Národnom tenisovom centre (NTC). Z každodenného tenisového kolotoča ho vytrhla choroba, bojoval s ňou celý rok. Vo svojej práci sa vždy pohyboval na víťaznej vlne a dokázal vyriešiť všetko, pripomenul web STZ. Tenis opantal Waltera, jeho synov, celú rodinu.

Po dobrovoľnej funkcionárskej činnosti ho angažoval zväz do svojich služieb. Bol to jeden z najlepších angažmánov slovenského tenisu v jeho samostatnej ére a trval viac ako štvrťstoročie. Na Waltera Siebensticha budú tréneri, hráči, rozhodcovia a všetci ľudia okolo tenisu spomínať ako na ozajstného muža činu. Jeho prítomnosť na podujatiach slovenského tenisu bude veľmi chýbať, uviedol portál STZ.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Elektronická koža Vám zmeria tlak, teplotu a môžete s ňou hrať aj videohry!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie