• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko čelia obvineniam zo zavádzania o počte účastníkov

Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko čelia obvineniam zo zavádzania o počte účastníkov

Organizátori informujú, že tento týždeň namiesto tradičných piatkových zhromaždení v desiatkach miest Slovenska organizujú dve veľké zhromaždenia na východe Slovenska v Humennom a na západe v Bratislave.

KOŠICE 12. apríla (WebNoviny.sk) – Organizátori a účastníci zhromaždení Za slušné Slovensko v Humennom čelia obvineniam zo zavádzania o počte účastníkov a z platenia za účasť na zhromaždení. Uvádzajú to v spoločnom vyhlásení organizátori zhromaždení Za Slušné Slovensko z Košického a Prešovského kraja Matúš Nakata a Ján Galik.

„Chceme zdôrazniť, že Humenčania majú našu dôveru a uvedené obvinenia sú pre nás ako organizátorov zhromaždení na východnom Slovensku silnou motiváciou zúčastniť sa na nedeľnom zhromaždení v Humennom v čo najväčšom počte. Arogancia moci smerujúca k občanom tejto krajiny nás zjednocuje. Preto bude celý východ v nedeľu v Humennom. Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania. Pokračujeme,“ uvádzajú vo vyhlásení.


Organizátori informujú, že tento týždeň namiesto tradičných piatkových zhromaždení v desiatkach miest Slovenska organizujú dve veľké zhromaždenia na východe Slovenska v Humennom a na západe v Bratislave. Takto chcú symbolicky vyjadriť jednotu naprieč všetkými slovenskými krajmi.

„Naše požiadavky stále volajú po vyšetrení vraždy Jána a Martiny, preto nevyhnutné kroky sú: odvolanie policajného prezidenta Gašpara, nezávislá policajná inšpekcia a zmena spôsobu výberu vedenia policajného zboru, odstúpenie špeciálneho prokurátora Kováčika, zmena spôsobu voľby špeciálneho prokurátora,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie