• Dnes je: Sobota 17. marca 2018 meniny má Ľubica

Olympijsky výbor chce iba „čistých“ Rusov v Pjongčangu, prezident Putin sa plánuje vyjadriť

Olympijsky výbor chce iba „čistých“ Rusov v Pjongčangu, prezident Putin sa plánuje vyjadriť

„Prijaté rozhodnutie MOV je diskriminácia našich športovcov.

LAUSANNE 5. decembra (WebNoviny.sk) - Prezident Vladimir Putin oznámi rozhodnutie o účasti či neúčasti ruských športovcov na ZOH 2018 v Pjongčangu v stredu 6. decembra na Všeruskom fóre dobrovoľníkov v Moskve.

Utorkový verdikt Medzinárodného olympijského výboru o tom, že na ZOH 2018 môžu participovať iba "čistí" ruskí športovci súťažiaci pod olympijskou vlajkou a nachádzajúci sa mimo domáceho nefunkčného a pokriveného antidopingového systému sa nepozdáva politickým a športovým špičkám v krajine. Oficiálne vyjadrenie si však Rusi nechajú na stredu.


Informuje o tom športový portál championat.com. Vladimir Putin sa ešte pred prijatím finálneho rozhodnutia MOV vyjadril, že bojkot ZOH 2018 zo strany Ruska by nebol dobrým riešením.

Zatiaľ sa k vzniknutej situácii vyjadril napríklad prezident futbalistov Lokomotivu Moskva Iľja Gerkus, a to jednoznačne záporne. "Prijaté rozhodnutie MOV je diskriminácia našich športovcov. Podľa môjho názoru by sme nemali cestovať na zimné olympijské hry," uviedol Gerkus.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie