• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Olympijsky výbor chce iba „čistých“ Rusov v Pjongčangu, prezident Putin sa plánuje vyjadriť

Olympijsky výbor chce iba „čistých“ Rusov v Pjongčangu, prezident Putin sa plánuje vyjadriť

„Prijaté rozhodnutie MOV je diskriminácia našich športovcov.

LAUSANNE 5. decembra (WebNoviny.sk) - Prezident Vladimir Putin oznámi rozhodnutie o účasti či neúčasti ruských športovcov na ZOH 2018 v Pjongčangu v stredu 6. decembra na Všeruskom fóre dobrovoľníkov v Moskve.

Utorkový verdikt Medzinárodného olympijského výboru o tom, že na ZOH 2018 môžu participovať iba "čistí" ruskí športovci súťažiaci pod olympijskou vlajkou a nachádzajúci sa mimo domáceho nefunkčného a pokriveného antidopingového systému sa nepozdáva politickým a športovým špičkám v krajine. Oficiálne vyjadrenie si však Rusi nechajú na stredu.


Informuje o tom športový portál championat.com. Vladimir Putin sa ešte pred prijatím finálneho rozhodnutia MOV vyjadril, že bojkot ZOH 2018 zo strany Ruska by nebol dobrým riešením.

Zatiaľ sa k vzniknutej situácii vyjadril napríklad prezident futbalistov Lokomotivu Moskva Iľja Gerkus, a to jednoznačne záporne. "Prijaté rozhodnutie MOV je diskriminácia našich športovcov. Podľa môjho názoru by sme nemali cestovať na zimné olympijské hry," uviedol Gerkus.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie