• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

O potratovom návrhu z dielne kotlebovcov sa zrejme hlasovať nebude, Fico podá procedurálny návrh

O potratovom návrhu z dielne kotlebovcov sa zrejme hlasovať nebude, Fico podá procedurálny návrh

Predpokladám, že nebudeme pokračovať v rokovaní. Nebola na to spoločenská objednávka.

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – O návrhu novely zákona o umelom prerušení tehotenstva z dielne Ľudovej strany Naše Slovensko sa v parlamente zrejme hlasovať nebude.

Ako povedal v utorok na tlačovej besede predseda Smeru-SD Robert Fico, v urorok na úvod parlamentnej schôdze bude podaný procedurálny návrh, ktorým sa požiada, aby NR SR ďalej v rokovaní o tomto bode nepokračovala.


„Predpokladám, že nebudeme pokračovať v rokovaní. Nebola na to spoločenská objednávka. Je to vytiahnutý návrh zo šuplíka,“ uviedol Fico.

Čierny trh s potratmi

Predseda Smeru pripustil, že je možné hovoriť o všetkom. „Nikdy nebudem súhlasiť, aby došlo k zmene základného parametra, že žena musí mať slobodnú vôľu do 12 týždňa podstúpiť alebo nepodstúpiť interrupciu. Nebudem svoj názor meniť, ale rešpektujem aj iný názor. Racionálne a pragmaticky nechcem, aby na Slovensku vznikol čierny trh s interrupciami,“ dodal Fico.


Poslanci NR SR ukončili rokovanie 31. schôdze diskusiou o návrhu novely zákona o umelom prerušení tehotenstva z dielne Ľudovej strany Naše Slovensko. O návrhu mali hlasovať na nadchádzajúcej júnovej schôdzi, podľa rozhodnutia grémia v stredu 13. júna.

Tri dôvody podľa kotlebovcov

Kotlebovci chcú zrušiť možnosť vykonávať interrupcie do 12 týždňov tehotenstva len na základe žiadosti ženy. Interrupcie by mali byť možné len v troch odôvodnených prípadoch.


V prípade ohrozenia života ženy a ak žena dá na interrupciu súhlas, ak žena otehotnela v dôsledku trestného činu, napríklad po znásilnení, tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov a interrupcii nebránia zdravotné problémy ženy a ak žena o to sama požiada. Tretím prípadom je výnimka, keď ide o genetický chybný vývoj plodu a tehotenstvo nepresahuje 24 týždňov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie