• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

O dopingového hriešnika Zaripova sa údajne zaujímajú tri kluby NHL

O dopingového hriešnika Zaripova sa údajne zaujímajú tri kluby NHL

Danis Zaripov má zastavenú činnosť do mája 2019 vo všetkých súťažiach, ktoré majú zmluvu s IIHF.

KAZAŇ 27. júla (WebNoviny.sk) - O služby skúseného ruského útočníka Danisa Zaripova sa údajne zaujímajú tri kluby zámorskej hokejovej NHL. Informáciu priniesol portál Championat.com s odvolaním sa na zdroj dobre oboznámený so situáciou.


Práve zámorie je jedna z možností pre 36-ročného krídelníka, ktorý má až do 22. mája 2019 zastavenú činnosť pre doping. Hrať nemôže v žiadnej súťaži, ktorá majú zmluvu s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF), teda ani v KHL. Nie je známe, o ktoré tri kluby ide, ani aký je postoj samotného hokejistu k možnosti odísť na dve sezóny do zámoria. Danisovi Zaripovovi našli v tele zakázané látky - stimulátory, diuretiká a maskujúce prostriedky.

Predchádzajúce štyri sezóny strávil Zaripov v Magnitogorsku, predtým hral za Kazaň, do ktorej sa vrátil pred necelým mesiacom. Skúsený krídelník v KHL odohral vrátane play-off 603 stretnutí (254+311). Dovedna sa až štyrikrát tešil zo zisku Gagarinovho pohára, s ruskou reprezentáciou vybojoval päť medailí z MS - tri zlaté (2008, 2009 a 2014) a po jednej striebornej a bronzovej.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie