• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Nitriansky samosprávny kraj ocenil tri osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju NSK

Nitriansky samosprávny kraj ocenil tri osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju NSK

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) udelil aj tento rok tri ceny NSK.

V župnom dome si tak z rúk predsedu NSK Milana Belicu 13. septembra túto cenu prebrali traja ocenení: Mgr. Stanislava Blahová, zaslúžilý umelec Jozef Dóczy, in memoriam, a Ing. Ondrej Korpas.

Predseda NSK Milan Belica k oceňovaniu osobností za minulé roky uviedol: „ Veľmi dobre si spomínam na mnoho osobností, ktoré si tu preberali cenu a mnohých sa naozaj veľmi vážim. Napríklad ak môžem spomenúť menovite na piedestále oceňovaných stojí určite kardinál Ján Chrizostom Korec, ktorý mal život veľmi ťažký a dokázal napriek tomu bojovať a nevzdať sa. Ďalej si dobre spomínam na prof. Hričovské, veľkého odborníka, taktiež na Ladislava Švihela a takto by som mohol spomenúť ďaľších a ďaľších.

Tento rok si toto významné ocenenie prebrala ako prvá , výkonná riaditeľka Združenia na záchranu stredovekého architektonického dedičstva Nitrianskeho kraja – LEUSTACH získala ocenenie za dlhoročný iniciatívny a aktívny prístup k záchrane Hradu Hrušov. „Moje ocenenie bolo udelené na základe obnovy národno-kultúrnej pamiatky hradu Hrušov. Je to nádherná stará pamiatka v stave ruinách. Je nádherné sledovať, ako jeho obnova za posledných 14 rokov dáva život nielen tomuto hradu, ale priniesla aj mnohé zmeny v myslení a postoji ľudí, ktorí tam bývajú a taktiež tam priviedla mnohých žiakov, ktorí nám pomáhajú.“

Zaslúžilý umelec získal cenu in memoriam. Jedna z najvýraznejších hereckých osobností v histórii Divadla Andreja Bagara v Nitre dostala cenu za mimoriadny osobný prínos k rozvoju nitrianskeho i slovenského divadelného a filmového umenia. Jeho syn, Jaroslav Dóczy, ktorý preberal cenu za otca nám povedal k nej povedal: „ Myslím, že je dobré, takéto ceny udeľovať, nie sú totiž len výsledkom nejakého hlasovania, ale kraj oceňuje ľudí z rôznych oblastí, ktorí reprezentujú kraj v rámci celého Slovenska. Čo mi je ľúto, že sa otec tohto dňa nedožil a pevne dúfam, že to zhora vidí a sa teší. Bol človekom, ktorý veľmi pomáhal aj  mladým začínajúcim umelcom.!

Tretím oceneným bol tento rok , významný slovenský šľachtiteľ viniča, vinohradník, vinár a degustátor si ocenenie vyslúžil za mimoriadny osobný prínos k rozvoju vinárstva a vinohradníctva v Nitrianskom kraji i na Slovensku, ako aj ich úspešnú propagáciu doma i v zahraničí.

„Je to pre mňa veľké prekvapenie, ale zároveň aj veľká radosť . To znamená, že aj v našej spoločnosti sa cení dobrá práca, kvalitná práca a vďaka nej je slovenské vinohradníctvo na dobrej úrovni.“

PR článok

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Počasie