• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Nemecká polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka v súvislosti z nelegálnym financovaním strany

Nemecká polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka v súvislosti z nelegálnym financovaním strany

Muži zákona tak konali v súvislosti s vyšetrovaním politika Petra Blesera, ktorý je podozrivý z nelegálneho financovania strany.

BERLÍN 22. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecká polícia prehľadala kancelárie nemeckej konzervatívnej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka v súvislosti s vyšetrovaním politika Petra Blesera, ktorý je podozrivý z nelegálneho financovania strany. Muži zákona pátrali v Berlíne a Mainzi. Zástupcovia strany uviedli, že s políciou spolupracovali.


Vyšetrovanie sa zameriava na príspevky pochádzajúce zrejme od Wernera Maussa, niekdajšieho tajného agenta, ktorého nedávno obvinili z daňových únikov. V tejto kauze údajne vystupoval pod rôznymi menami. Bleser, ktorý v inkriminovanom období pôsobil ako miestny pokladník strany, popiera akékoľvek obvinenia z porušenia zákona.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie