• Dnes je: Sobota 20. januára 2018 meniny má Dalibor

Návrat slovenského reprezentanta Bénesa sa odkladá, po zranení ešte nezačal trénovať s loptou

Návrat slovenského reprezentanta Bénesa sa odkladá, po zranení ešte nezačal trénovať s loptou

Slovenský reprezentant László Bénes absentuje na trávnikoch od septembra pre zranenie piatej metatarzálnej kostičky ľavého priehlavku.

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) - Návrat slovenského futbalového reprezentanta v službách nemeckej bundesligovej Borussie Mönchengladbach Lászlóa Bénesa do kolotoča súťažných zápasov sa odkladá, zrejme minimálne o dva mesiace.


Dvadsaťročný stredopoliar absentuje na trávnikoch od septembra pre zranenie piatej metatarzálnej kostičky ľavého priehlavku a následnú operáciu. Pôvodná prognóza hovorila o trojmesačnej pauze. "Ešte som nezačal trénovať s loptou. Problémy už nemám, noha je v poriadku, len sa na to ešte jednoducho necítim," povedal Bénes pre denník Šport.

"Rehabilitácia ide super, som spokojný, ale na návrat to ešte nie je. S výnimkou stredy mám každý deň dva tréningy a keď si toho naložím veľa, cítim, že noha je unavená. Ak bude všetko dobré a noha ma nebude bolieť - čo by som musel riešiť s lekármi - tak koncom januára by som sa mohol vrátiť do plného tréningu. S tým, že v polovici februára by som mohol byť pripravený zasiahnuť do zápasu," doplnil pre Šport dunajskostredský rodák Bénes.

 

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie