• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Na strednom Slovensku má v najbližších hodinách intenzívne pršať

Na strednom Slovensku má v najbližších hodinách intenzívne pršať

V Banskobystrickom, Nitrianskom a Košickom kraji očakávajú meteorológovia v nedeľu výdatnejší dážď.

V priebehu nedeľňajšieho večera začne na našom území pršať, pričom zrážky, najmä na strednom Slovensku budú pomerne výrazné. V Banskobystrickom, Nitrianskom a Košickom kraji očakávajú meteorológovia v nedeľu výdatnejší dážď. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.

V okresoch týchto 3 krajov bude miestami úhrn zrážok od 55 až do 65 milimetrov. Konkrétne sa jedná o okresy Nové Zámky, Veľký Krtíš, Krupina, Levice, Banská Štiavnica, Lučenec, Detva, Zvolen, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Gelnica, Banská Bystrica, Brezno a Spišská Nová Ves.

SHMÚ preto vydal pre tieto oblasti výstrahu 2. stupňa s platnosťou od nedele od 17.00 h do pondelka 20:00. "Úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danom ročnom období a oblasti nadpriemerné, pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," uvádza SHMÚ.

Výstraha 1. stupňa pred dažďom platí vo viacerých okresoch Prešovského, Žilinského a Trenčianskeho kraja. Západ a východ krajiny je bez výstrah.

Súčasne začne na našom území silnieť vietor, ktorý na juhozápade dosiahne v nárazoch 15 až do 23 m/s. Na hrebeňoch hôr sa očakáva výskyt vetra s nárazmi 20 až do 30 m/s.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Počasie