• Dnes je: Štvrtok 23. novembra 2017 meniny má Klement

Na pretekoch, kde Sagan vyhral rekordných 16 etáp, bude opäť stúpanie Gibraltar Road

Saganova obľúbená Kalifornia na budúci rok aj so stúpaním Gibraltar Road.

LOS ANGELES 27. októbra (WebNoviny.sk) - Stúpanie Gibraltar Road sa vráti do kalendára cyklistických pretekov Amgen Okolo Kalifornie v roku 2018. Cyklisti ho absolvujú pred cieľom kráľovskej 2. etapy z Ventury do Santa Barbara County.

Okolo Kalifornie odštartuje v Long Beach

Sedemdňové etapové preteky, ktoré boli v tomto roku po prvý raz súčasťou prestížneho seriálu WorldTour, sa v budúcom roku začnú 13. mája etapou v Long Beach.

Po kopcovitej vložke na severe Kalifornie sa bude jazdiť 4. etapa v San Jose časovka, kde sa tiež dá očakávať horský finiš a možno aj rozhodujúce zmeny v súvislosti s celkovým poradím. Nasledovať budú ešte tri etapy s vyvrcholením poslednej z nich v Sacramente.

Sagan sa v roku 2015 stal celkovým víťazom

Preteky Okolo Kalifornie sú obľúbenými aj u slovenského trojnásobného majstra sveta Petra Sagana. Od roku 2010 tam vyhral rekordných 16 etáp a vo všetkých siedmich prípadoch si odniesol domov zelený dres určený pre víťaza bodovacej súťaže.

V roku 2015 sa Sagan stal aj celkovým víťazom na Okolo Kalifornie. V tohtoročnej edícii zvíťazil Novozélanďan George Bennett (LottoNL-Jumbo), Líder tímu Bora-Hansgrohe Sagan si pripísal jeden etapový triumf.

"Zaradením nových či staronových dejísk na trasu pretekov sme sa snažili ju zatraktívniť, ale aj poukázať na prírodnú diverzitu a krásy Kalifornie. Verím, že budúcoročné preteky budú zaujímavé pre fanúšikov ako aj pretekárov," uviedla prezidentka pretekov Kristin Kleinová aj na webe CyclingNews.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.