• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Most-Híd sa nestotožňuje s vyhlásením Danka, nevníma významné posuny vnútri koalície

Most-Híd sa nestotožňuje s vyhlásením Danka, nevníma významné posuny vnútri koalície

Podľa Mosta-Híd nepomáha riešenie problémov a prípadných nezhôd v koalícii pred médiami a verejnosťou.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - Strana Most-Híd nemá názory SNS, ktoré prezentoval jej predseda na tlačovej konferencii po rokovaní predsedníctva strany.

Ako povedala pre agentúru SITA hovorkyňa strany Klára Debnár, Most-Híd nevníma žiadne posuny vládnej koalície v zásadných politických otázkach.

„Ak by sme nadobudli takýto pocit, budeme to riešiť tak ako vždy doteraz: vo vnútri koalície. Pre nás platí programové vyhlásenie vlády, ktoré je v zahraničnej politike jednoznačné. V prvom rade sa musíme sústrediť na dôležité a vážne úlohy, ktoré stoja pred Slovenskom,“ zdôraznila Debnár s tým, že tomu určite nepomáha riešenie problémov a prípadných nezhôd pred médiami a verejnosťou.


Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a šéf Národnej rady SR Andrej Danko sa necíti komfortne vo vláde, v ktorej sa dozvedá o odchodoch ministra či policajného prezidenta z tlačových besied koaličného partnera. Vyhlásil to na stredajšej tlačovej besede po rokovaní mimoriadneho predsedníctva SNS.

Ako uviedol, SNS neotvára koaličnú zmluvu, chce však s novým predsedom vlády Petrom Pellegrinim prediskutovať a "vyjasniť si postoje k otázkam, ktoré prináša vládnutie“. Danko sa podľa jeho slov dohodol na pracovnom stretnutí s Pellegrinim, ktoré sa uskutoční vo štvrtok o 15:00. S premiérom chce hovoriť aj o Rusku.

„Som rád, že sme nevyhostili ruských veľvyslancov. Ťažšie sme však prijímali vyhlásenia premiéra, keď schvaľoval útoky v Sýrii,“ povedal. Podľa neho SNS ako súčasť vlády je zodpovedná aj za zahraničnú politiku krajiny.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie