• Dnes je: Utorok 20. februára 2018 meniny má Lívia

Moskovské kino premietalo satirický film o Stalinovi napriek zákazu ministerstva kultúry

Moskovské kino premietalo satirický film o Stalinovi napriek zákazu ministerstva kultúry

Ruské ministerstvo kultúry najprv premietanie filmu „Smrť Stalina“ škótskeho režiséra a scenáristu Armanda Iannucciho povolilo, ale potom povolenie zrušilo.

MOSKVA 25. januára (WebNoviny.sk) - V moskovskom kine Pionier premietali satirický film o sovietskom vodcovi Josifovi Stalinovi napriek oficiálnemu zákazu.

Ruské ministerstvo kultúry zrušilo povolenie na premietanie filmu "Smrť Stalina" škótskeho režiséra a scenáristu Armanda Iannucciho len dva dni pred plánovanou premiérou. Rozhodnutie zrušiť povolenie na premietanie filmu nasledovalo po kritike zo strany ruských komunistov ale aj iných obyvateľov krajiny, že britsko-francúzsky film sa vysmieva z ruskej histórie. Kino Pionier však film vo štvrtok premietalo tak, ako plánovalo, napriek zákazu zo strany ministerstva.

Ruský rezort kultúry upozornil, že kino bude čeliť postihu v súlade so zákonom. Premietanie filmu bez povolenia sa v Rusku trestá pokutou do sumy 100 tisíc rubľov a opakované porušenie zákona môže viesť k zatvoreniu kina.

Stalina v Rusku mnohí stále obdivujú napriek tomu, že počas jeho brutálnych čistiek zahynuli milióny ľudí.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie