• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Mladý Šimon záchranil život dievčaťu, minister Kaliňák ho ocenil medailou

Mladý Šimon záchranil život dievčaťu, minister Kaliňák ho ocenil medailou

Mladý žiak získal za záchranu života ocenenie od ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Medailou ministerstva vnútra za záchranu života vo štvrtok ocenil minister Robert Kaliňák 12-ročného Šimona Kaisera zo základnej školy Bartolomeja Krpelca v Bardejove.

Ako uvádza na sociálnej sieti Policajný zbor SR, chlapec upozornil políciu, že jedno dievča na sociálnej sieti deklarovalo úmysel spáchať samovraždu.

Myslím si, že taký mladý chlapec, ktorý dokáže jednak situáciu vystihnúť a dokáže zachrániť niekoho iného, si zaslúži z našej strany ocenenie, uviedol na pôde základnej školy minister vnútra Kaliňák.

Podľa neho medailu za záchranu života udeľuje rezort hrdinom, ktorí sú príkladom pre všetkých ostatných. "V podstate tak neformálne si už súčasťou toho veľkého záchranárskeho tímu, ktorý na Slovensku funguje," povedal minister Šimonovi pri odovzdávaní ocenenia.


Na prípad upozornil na sociálnej sieti koncom januára Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. "Pred niekoľkými dňami sa na nás obrátila maloletá osoba s podozrením, že v komunikácii s inou maloletou osobou sa z obsahu jej správ domnieva, že by táto osoba mohla mať samovražedné sklony. Okamžite sme tieto informácie poskytli našim špecialistom, ktorí v krátkom čase identifikovali napriek anonymnému profilu o koho by mohlo ísť a náš psychológ navštívil rodičov aj uvedenú maloletú v mieste bydliska. Uvedené informácie sa potvrdili a dá sa povedať, že sme zasiahli v posledných minútach," uviedol vtedy Gašpar. Dievča je momentálne podľa polície v rukách odborníkov a v dobrom stave.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie