• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Ministerka Saková oznámi meno nástupcu Gašpara, na post policajného prezidenta je viac kandidátov

Ministerka Saková oznámi meno nástupcu Gašpara, na post policajného prezidenta je viac kandidátov

Viacerí vrcholoví funkcionári polície sú „trošku frustrovaní“, povedala ministerka vnútra Denisa Saková v súvislosti s odchodom viceprezidenta Policajného zboru.

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Na post dočasného policajného prezidenta je viac kandidátov, ministerka vnútra Denisa Saková chce svoje rozhodnutie o výbere jedného z nich oznámiť začiatkom budúceho týždňa. Povedala to novinárom po zasadnutí vlády.

Kandidátom má byť aj Slobodník

Podľa medializovaných informácií by v trojici kandidátov mal byť aj bývalý krajský policajný riaditeľ v Banskej Bystrici a terajší policajný pridelenec v Chorvátsku Marián Slobodník. To Saková v stredu nepotvrdila ani nevyvrátila.


"Aj keď sa ma dnes už pýtali, či nezavážia nejaké články o osobe pána Slobodníka pokiaľ ide o jeho nomináciu. Tak na to môžem povedať toľko, že tie články boli publikované v roku 2011 a 2012, prišlo tam k nejakému vysvetleniu všetkých tých okolností," povedala v súvislosti s článkami, ktoré rozoberali napríklad to, že po odchode z polície sa Slobodník zamestnal vo firme, ktorá v období jeho šéfovania na krajskom riaditeľstve v Banskej Bystrici dostávala zákazky.

Odchod Ábela do civilu

Podľa ministerky však prezident vymenoval v roku 2016 Slobodníka za generála. "Tak zrejme neboli nejaké pochybnosti o nejakých jeho škrupulách alebo zlyhaniach," skonštatovala.

V súvislosti s medializovaným odchodom viceprezidenta Policajného zboru Ľubomíra Ábela do civilu podľa Sakovej treba povedať, že viacerí vrcholoví funkcionári polície sú po viacerých rokoch zastávania funkcie "trošku frustrovaní".

Napriek dobrým výsledkom v objasnenosti trestnej činnosti alebo znižujúcom sa počte dopravných nehôd a úmrtí na cestách podľa nej totiž polícia v posledných mesiacoch čelí aj trochu neoprávnenej kritike.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie