• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Minister Gajdoš vysvetlí nákupy vojenskej techniky, opozícia ho podozrieva z nehospodárnosti

Minister Gajdoš vysvetlí nákupy vojenskej techniky, opozícia ho podozrieva z nehospodárnosti

Gajdošove vysvetlenie žiadala skupina opozičných poslancov, podľa ktorých sú kroky rezortu obrany pochybné a vytvárajú dôvodné obavy a podozrenia BRATISLAVA 9.

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) – Minister obrany Peter Gajdoš príde v piatok vysvetľovať poslancom Národnej rady SR nákupy vojenskej techniky.

Gajdošove vysvetlenie žiadala skupina opozičných poslancov, podľa ktorých sú kroky rezortu obrany pochybné a vytvárajú dôvodné obavy a podozrenia. Preto opoziční poslanci požiadali predsedu parlamentu o zvolanie mimoriadnej schôdze. 27. schôdza sa začne o 9:00.

Podozrenie na porušovanie hospodárnosti

Opozícia obviňuje ministerstvo obrany, že koná v oblasti plánovanej modernizácie armády netransparentne a má vážne podozrenia na porušovanie princípu nediskriminácie a porušovania zásad hospodárnosti a efektívnosti vo vynakladaní verejných financií.


Problematickým nie je podľa opozície len netransparentný a diskriminačný nákup vojenských transportérov za 1,2 miliardy eur, ale aj podozrivá a neustále odďaľovaná plánovaná modernizácia leteckej techniky.

Ohrozenie verejných financií

„Modernizácia armády v aktuálnom režime pod vedením Slovenskej národnej strany (SNS) nie je len ohrozením pre verejné financie, ale aj pre samotnú obranyschopnosť Slovenska a dôveryhodnosť Slovenska voči našim partnerom,“ uviedli dôvody na mimoriadnu schôdzu opoziční poslanci.


Na celkovú modernizáciu Ozbrojených síl SR majú byť vynaložené miliardy eur. Okrem obrnených transportérov typu 8x8 a 4x4 by mali postupne vojakom pribudnúť aj dopravné lietadlá, viacúčelové vrtuľníky či nové nadzvukové stíhačky.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie