• Dnes je: Nedeľa 21. januára 2018 meniny má Vincent

Michael Kolář sa predstaví na Vuelte, lídrom Bora-Hansgrohe bude Majka

Michael Kolář sa predstaví na Vuelte, lídrom Bora-Hansgrohe bude Majka

V súlade s predpokladmi bude na španielskych cestách chýbať dvojnásobný majster sveta Peter Sagan.

MNÍCHOV 9. augusta (WebNoviny.sk) - Michael Kolář bude jediným slovenským cyklistom z tímu Bora-Hansgrohe, ktorý sa predstaví na záverečných pretekoch Grand Tour, Vuelte (19. 8. - 10. 9.).

V súlade s predpokladmi bude na španielskych cestách chýbať dvojnásobný majster sveta Peter Sagan, tiež jeho starší brat Juraj a rovnako aj Erik Baška. Pre 24-ročného Kolářa pôjde o premiéru na podujatí Grand Tour.


Dobre vyvážený tím

Lídrom nemeckého zoskupenia na Vuelte bude poľský vrchár Rafal Majka, pomáhať v kopcoch mu budú najmä Nemec Emanuel Buchmann, Rakúšan Patrick Konrad a Poliak Pawel Poljanski. V šprintérskych koncovkách by sa mal pokúšať o dobrý výsledok Nemec Michael Schwarzmann. Dlhodobo zranený český cyklista Leopold König po Tour de France vynechá aj španielske dobrodružstvo na dvoch kolesách. Jeho koleno stále nie je v stopercentnom stave.

"Máme dobre vyvážený tím, ktorý bude zameraný na podporu Rafala Majku, ale pôjde nám aj o etapové víťazstvá. Od Rafala ako lídra očakávame boj o prvú päťku celkovej klasifikácie. V niektorých etapách sa budeme spoliehať aj na kvalitu Buchmanna či Konrada," priblížil ciele tímový manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk. Na adresu neúčasti Lea Königa sa vyjadril lekár Jan-Niklas Droste. "Leo sa už po dlhodobom probléme s kolenom cíti lepšie. Na trojtýždňovú záťaž na náročných pretekoch to však ešte nie je. Nechceme s ním zbytočne riskovať z hľadiska jeho perspektívy," uviedol Droste.

Prevahu majú Nemci

Deviatku Bora-Hansgrohe pre Vueltu tvoria cyklisti piatich národností, prevahu majú štyria Nemci a dvaja Poliaci. Tu sú mená: Cesare Benedetti (Tal.), Emanuel Buchmann, Christoph Pfingsten, Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann (všetci Nem.), Michael Kolář (SR), Patrick Konrad (Rak.), Rafal Majka a Pawel Poljanski (obaja Poľ). Vuelta bude v tomto roku plná veľkých mien útočiacich na celkové prvenstvo. Po roku sa o to opäť pokúsi štvornásobný šampión Tour de France, Brit Christopher Froome, chýbať nebude tretí muž nedávnej TdF Francúz Romain Bardet, Talian Vincenzo Nibali či s kariérou sa lúčiaci Španiel Alberto Contador.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie