• Dnes je: Pondelok 22. januára 2018 meniny má Zora

Mayová by sa mala vzdať odchodu z colnej únie EÚ, posunula by rokovania o brexite, tvrdí Hogan

Mayová by sa mala vzdať odchodu z colnej únie EÚ, posunula by rokovania o brexite, tvrdí Hogan

Írsky eurokomisár Phil Hogan tvrdí, že Británia by po brexite mala zostať v colnej únii a na spoločnom trhu, alebo by aspoň mala umožniť Severnému Írsku zostať v týchto štruktúrach, aby neboli potrebné hraničné kontroly.

LONDÝN 26. novembra (WebNoviny.sk) - Podľa írskeho eurokomisára Phila Hogana by britská premiérka Theresa Mayová mala podstatne zmeniť plány v otázke brexitu, aby posunula zamrznuté rokovania vpred.

Podľa Hogana, ktorý je európskym komisárom pre poľnohospodárstvo, problém hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou po brexite sa môže vyriešiť, ak sa Mayová vzdá plánov na odchod z colnej únie a zo spoločného trhu po vystúpení Británie z Európskej únie.


Hogan pre nedeľník The Observer povedal, že ak sa britská vláda nerozhodne pre zotrvanie krajiny v colnej únii a na spoločnom trhu, mala by umožniť Severnému Írsku zostať v týchto štruktúrach, aby neboli potrebné hraničné kontroly.

Problém hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou spolu s otázkou vyrovnania finančných záväzkov Británie voči únii a s právami občanov je kľúčovým sporným bodom v rokovaniach o brexite. Kým sa tieto otázky nevyriešia lídri EÚ nechcú dovoliť posun rokovaní do oblasti obchodu.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video Najväčší chodiaci robot na svete je Tradinno, drak chrliaci oheň

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie