• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Maskovaní chuligáni z Varšavy napadli po prípravnom zápase tím z Izraela

Maskovaní chuligáni z Varšavy napadli po prípravnom zápase tím z Izraela

Niekoľko fanúšikov klubu Legia Varšava údajne vyrazilo z priľahlého lesa, vstúpili na ihrisko a napadli členov realizačného tímu.

VARŠAVA 4. augusta (WebNoviny.sk) - Maskovaní futbaloví chuligáni zaútočili na realizačný tím izraelského mužstva Hapoel Petah Tiva po prípravnom zápase v Poľsku, informovalo veľvyslanectvo Izraela v krajine o "antisemitskom incidente".

Útok sa udial v stredu v Suchocine neďaleko Varšavy po zápase medzi izraelským klubom Hapoel Petah Tiva a lokálnym poľským MKS Ciechanów. Ľahšie sa pri ňom zranili dvaja ľudia. Prihodilo sa to na štadióne po skončení duelu, keď sa väčšina hráčov vracala do hotela.


Niekoľko fanúšikov klubu Legia Varšava údajne vyrazilo z priľahlého lesa, vstúpili na ihrisko a napadli členov realizačného tímu. Izraelská ambasáda v reakcii napísala, že "bola šokovaná a smutná z ďalšieho antisemitského incidentu".

Židovská organizácia pre ľudské práva Centrum Simona Wiesenthala vyzvala Európsku futbalovú úniu (UEFA), aby prijala disciplinárne opatrenia voči Legii Varšava, a aby tá urobila adekvátne kroky proti identifikovaným kriminálnikom s rasistickým správaním.


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie