• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Marian Kotleba čelí obvineniu pre šeky za 1488 eur, hrozia mu až tri roky väzenia

Marian Kotleba čelí obvineniu pre šeky za 1488 eur, hrozia mu až tri roky väzenia

Marian Kotleba sa podľa policajného vyšetroveteľa dopustil trestného činu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu práv a slobôd.

BRATISLAVA 28. júla (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR a predseda Banskobystrického kraja Marian Kotleba sa podľa policajného vyšetroveteľa dopustil trestného činu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu práv a slobôd. Ako v piatok informoval portál pluska.sk, za tento trestný čin mu hrozí šesť mesiacov až tri roky väzenia.


Kotleba odovzdával v marci tohto roku sociálne slabším rodinám šek v hodnote 1 488 eur. Podľa polície Kotleba tak zneužil charitu a prezentoval sympatie k hnutiu, ktoré v minulosti hlásalo rasovú, etnickú, národnostnú a náboženskú nenávisť, informuje portál.


Pluska.sk ďalej uvádza, že číslo 1 488 je extrémistickým symbolom. „Dve osmičky znamenajú ôsme písmeno v abecede dvakrát po sebe. Ide o písmeno H, teda o pozdrav nacistov Heil Hitler.

Číslo 14 je štrnásť slov amerického neonacistického teroristu Davida Lanea, odsúdeného na doživotie: We must secure the existence of our people and a future for white children - Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť pre naše biele deti, informuje portál s tým, že táto veta sa stala heslom a bojovým pokrikom hnutia White power, ktoré hlása nadradenosť bielej rasy. Marian Kotleba je tretím poslancom ĽS-NS obvineným z trestného činu extrémizmu," dodáva portál


Odporúčame:

Počasie na 10 dní

pocasie

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie