• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Machala bol od začiatku nesprávna voľba, tvrdí Gröhling

Machala bol od začiatku nesprávna voľba, tvrdí Gröhling

Odchod Machalu z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva školstva schválila vláda Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (WebNoviny.

Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (WebNoviny.sk) pre školstvo Branislav Gröhling je presvedčený, že neustále výmeny na poste ministra školstva a aj na ďalších dôležitých pozíciách v rezorte školstva svedčia o tom, že SNS nevie, kam sa školstvo má posúvať a neponúka žiadnu víziu.

"Od začiatku som upozorňoval na to, že Lukáš Machala je nesprávna voľba na daný post. K neustále vypracovávaným koncepciám a reformným materiálom, ktoré zostávajú na papieri, sa v súčasnosti pridávajú výmeny dôležitých ľudí. Školstvo potrebuje konkrétnu realizáciu systémových zmien, ktoré sa budú diať v rozvážnom prostredí. Takúto reformu školstva strana SaS čoskoro predstaví. Súčasná situácia iba dokazuje, že v nasledovnom období nemôžeme pod vedením SNS na ministerstve školstva nič také očakávať,“ uviedol Gröhling, informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.


Bývalý poradca predsedu NR SR Andreja Danka Lukáš Machala odchádza po mesiaci z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva školstva. Schválila to vláda. Od štvrtka 9. novembra bude novým generálnym tajomníkom Mario Schrenkel. Machalu vymenovala vláda 4. októbra, vtedy jeho vymenovanie vzbudilo kritiku. Mario Schrenkel na školstvo nastupuje z pozície generálneho riaditeľa Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra.

Ako píše vo svojom stanovisku Lukáš Machala, z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva školstva sa rozhodol odísť „po dôkladnej úvahe a dohode s pani ministerkou. Som zástancom novej politickej kultúry, na prvom mieste je pre mňa to, aby ministerka školstva a celý jej rezort v pokoji mohol plniť svoju prácu a náš politický program. Rozhodol som sa opätovne naplno venovať pre Slovenskú národnú stranu v pozícii poradcu predsedu Národnej rady SR."

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie