• Dnes je: Streda 21. marca 2018 meniny má Blahoslav

Londýn môže navýšiť ponuku za brexit, ale len pod jednou podmienkou

Londýn môže navýšiť ponuku za brexit, ale len pod jednou podmienkou

Podľa medializovaných informácií je Veľká Británia ochotná ponuku zvýšiť z predchádzajúcej čiastky 20 mld.

LONDÝN 21. novembra (WebNoviny.sk) - Veľká Británia plánuje navýšiť ponuku vyrovnania finančných záväzkov voči Európskej únii, podmienkou však je súhlas Bruselu s otvorením rozhovorov o budúcej obchodnej dohode.

Informovala o tom v utorok agentúra AP, ktorá sa odvolávala na správy v britských médiách. Takzvaný účet za brexit je kľúčovým sporným bodom, pre ktorý viaznu rokovania medzi Londýnom a úniou.

Británia naposledy ponúkla čiastku 20 mld. eur, podľa EÚ však musí odviesť do jej rozpočtu aspoň 60 mld. eur, čo minulý týždeň zopakoval aj predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani.


Podľa medializovaných informácií citovaných agentúrou AP výbor pre brexit pri vládnom v kabinete v Londýne súhlasil so zvýšením ponuky finančného vyrovnania na 40 mld. eur. Úrad britskej premiérky Theresy Mayovej čiastku nepotvrdil a uviedol iba, že „Veľká Británia a EÚ by mali spoločne vykročiť dopredu“ s cieľom odblokovať rokovania.

O tom, či sa rozhovory posunú do novej fázy, budú rozhodovať lídri EÚ na summite, ktorý sa uskutoční 14. a 15. decembra.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie