• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Letisko Bratislava vybavilo rekordný počet cestujúcich, pozrite si päť najvyužívanejších letov

Letisko Bratislava vybavilo rekordný počet cestujúcich, pozrite si päť najvyužívanejších letov

Počet pasažierov na bratislavskom letisku v septembri vzrástol medziročne o 16 % a bol najvyšší za posledných deväť rokov.

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v septembri rekordných 220 543 cestujúcich, čo je medziročne o 16 % viac. Ide o najvyšší počet pasažierov v deviatom mesiaci za posledných deväť rokov.

Nižší počet letov Ryanairu nahradil Wizz Air

Ako informovalo najväčšie domáce letisko, za deväť mesiacov tohto roka prešlo jeho bránami spolu 1 557 563 cestujúcich, čiže o 10 % viac oproti trom štvrťrokom v minulom roku.

"Výrazný nárast počtu cestujúcich, až o 34 %, sme od začiatku roka zaznamenali v nepravidelnej dovolenkovej charterovej doprave. Napríklad, do obľúbenej tureckej Antalye cestovalo tento rok až o 83 % viac dovolenkárov ako vlani," uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Jozef Pojedinec.

Kým vlani využilo lety do Antalye počas trištvrte roka 46 tisíc pasažierov, tento rok ich bolo zhruba 85 tisíc.


"V rámci pravidelnej dopravy zaznamenávame od začiatku roka rovnaký počet cestujúcich ako vlani. Nižší počet frekvencií letov Ryanairu nahradil so svojimi šiestimi pravidelnými linkami rastúci dopravca Wizz Air, ktorý tento rok otvoril štyri nové linky z Bratislavy do Tuzly, Klužu, Varšavy a Sofie," priblížil Pojedinec.

"Vyšší počet vybavených pasažierov zaznamenali aj lety do Moskvy spoločnosťou Pobeda či do Dubaja spoločnosťou flydubai," dodal.

Päť najvyužívanejších letov z Bratislavy

Z hľadiska počtu vybavených pasažierov medzi päť najvyužívanejších patria lety z Bratislavy do destinácií Londýn-Stansted, Dublin, Antalya, Miláno-Bergamo a Moskva-Vnukovo.

Letisko v septembri vybavilo 2825 letov, o 3 % viac ako v tom istom mesiaci pred rokom. Počet odletov a príletov za deväť mesiacov dosiahol 21 109 a medziročne vzrástol o 4 %. Rástlo aj množstvo vybaveného leteckého nákladu - v septembri o 20 % na 2 131 ton a od začiatku roka do deviateho mesiaca o 11 % na 18 043 ton.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie