• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Lekára stíhajú za úplatok 20 eur, ktorý zobral od dôchodkyne Márie

Lekára stíhajú za úplatok 20 eur, ktorý zobral od dôchodkyne Márie

Peniaze dala ortopédovi z Fakultnej nemocnice Nitra Jozefovi P.

NITRA 12. septembra (WebNoviny.sk) – Ortopéd Jozef P. z Fakultnej nemocnice Nitra, ktorého 4. septembra zadržala priamo v nemocnici protikorupčná jednotka, zobral úplatok 20 eur. Informáciu priniesol portál mynitra.sme.sk.

Zadržaný priamo pri čine

Peniaze mu dala pacientka v dôchodkovom veku Mária K., policajti lekára zadržali priamo pri preberaní peňazí. Policajný prezident Tibor Gašpar na tlačovej besede 5. septembra informoval, že Jozef P. je obvinený zo zločinu prijímania úplatku, no konkrétnu výšku finančnej čiastky nešpecifikoval.


Polícia podľa neho monitorovala obvineného lekára niekoľko mesiacov, pričom má k dispozícii obrazovo-zvukový záznam, ktorý obsahuje desať „podozrivých konaní“. Je možné, že počet obvinených sa v tomto prípade zvýši o osoby obvinené z podplácania.

Obžalovaná môže byť aj Mária

Bližšie informácie zatiaľ polícia neposkytuje. „Vzhľadom na súčasné štádium vyšetrovania nie je možné poskytnúť bližšie informácie ku konkrétnym podozreniam alebo zisteniam,“ informovala v utorok agentúru SITA hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.


Lekár Jozef P. z Kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie je podozrivý z toho, že za peniaze zvýhodňoval poradie niektorých osôb v súvislosti s pripravovanými operáciami. V prípade dokázania viny mu za trestný čin prijímania úplatku hrozí tri až osem rokov väzenia.

Fakultná nemocnica Nitra vyjadrila nad vzniknutou situáciou ľútosť. Ako uviedla po medializácii prípadu hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková, „ide totiž o špičkového odborníka v odbore ortopédia, jedného z najlepších, akými disponuje Fakultná nemocnica Nitra, s ktorým doteraz za jeho pôsobenia v našej nemocnici neboli ťažkosti. Nemocnica sa však jednoznačne dištancuje od takéhoto spôsobu správania a vníma to ako osobné zlyhanie daného lekára“.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie