• Dnes je: Utorok 12. decembra 2017 meniny má Otília

Lajčák rokoval s ruským ministrom zahraničných vecí o aktuálnych globálnych témach

Lajčák rokoval s ruským ministrom zahraničných vecí o aktuálnych globálnych témach

Osobitnú pozornosť venovali situácii na Kórejskom polostrove a implementácii rámcovej dohody o iránskom jadrovom programe.

BRATISLAVA 21. septembra (WebNoviny.sk) - O dianí na pôde OSN, dôležitosti tejto multilaterálnej organizácie a relevancii reformnej agendy hovoril slovenský minister zahraničia a aktuálny predseda 72. zasadnutia VZ OSN Miroslav Lajčák s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.


Ako sa uvádza na facebookovom statuse ministra Lajčáka, partneri sa zhodli na význame OSN ako globálnej platformy, ktorá vytvára priestor na konštruktívne riešenia medzinárodných otázok. Reformné návrhy by mali byť preto zamerané na zefektívnenie práce organizácie. Konsenzus v tomto kontexte ostáva nenahraditeľným nástrojom pri prijímaní rozhodnutí členských štátov OSN.

Miroslav Lajčák diskutoval so Sergejom Lavrovom aj o aktuálnych globálnych témach. Rezonovali tiež otázky odzbrojovania a osobitnú pozornosť partneri venovali situácii na Kórejskom polostrove a implementácii rámcovej dohody o iránskom jadrovom programe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie