• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Kuznecov podpísal dlhodobú zmluvu na 8 rokov, po Ovečkinovi zarobí vo Washingtone najviac

Kuznecov podpísal dlhodobú zmluvu na 8 rokov, po Ovečkinovi zarobí vo Washingtone najviac

Ruský útočník podpísal zmluvu na 8 rokov v celkovej hodnote 62,4 milióna dolárov.

WASHINGTON, 3. júla (WebNoviny.sk) - Hokejový klub NHL Washington Capitals uzavrel v nedeľu dlhodobú, 8-ročnú zmluvu s ruským útočníkom Jevgenijom Kuznecovom v celkovej hodnote 62,4 milióna dolárov.

Klub uvoľnil cestu pre talentovaného dvadsaťpäťročného hráča, keď iného útočníka Marcusa Johanssona vymení do New Jersey Devils za dva budúcoročné draftové výbery - v 2. a 3. kole.


Kuznecov sa stal s ročným príjmom 7,8 milióna dolárov druhým najlepšie plateným hráčom Capitals po kapitánovi tímu Alexandrovi Ovečkinovi (9,54 milióna dolárov), na treťom mieste figuruje Nicklas Backström so zárobkom 6,7 milióna dolárov. Ruský hokejista pôsobí vo Washingtone od sezóny 2013/2014, celkovo má v NHL odohraných 261 zápasov, v ktorých dosiahol 182 bodov za 53 gólov a 129 asistencií. V minulej sezóne zaznamenal 19 presných zásahov a 40 asistencií. V sezóne 2015/2016 bol z pohľadu nazbieraných bodov najúspešnejší v tíme.


"Jevgenij patrí medzi top centre v NHL a teší nás, že najbližších osem rokov zostane vo Washingtone," uviedol generálny manažér klubu Washington Capitals Brian MacLellan. "Je ťažké nájsť hráča jeho kalibru, ktorý je prvotriedny a robí spoluhráčov lepšími. Jevgenij hrá s úžasnými schopnosťami, rýchlosťou a húževnatosťou, ktoré sú potrebné k tomu, aby ste vyhrali trofej v tejto súťaži, " dodal.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie