• Dnes je: Pondelok 19. februára 2018 meniny má Vlasta

Kubánsky minister zahraničných vecí obvinil USA z klamstva

Kubánsky minister zahraničných vecí obvinil USA z klamstva

Bruno Rodríguez Parrilla vyhlásil, že Američania si vytvorili politickú zámienku na zničenie vzájomných vzťahov a progresu, ktorý odštartoval bývalý prezident Barrack Obama.

WASHINGTON 3. novembra (WebNoviny.sk) - Kubánsky minister zahraničných vecí obvinil USA z klamstva v súvislosti s tvrdeniami, podľa ktorých jeho krajina vykonala zvukové útoky proti americkým diplomatom.

Úmyselné klamstvo

Bruno Rodríguez Parrilla vyhlásil, že USA úmyselne klamú o incidentoch, o ktorých vláda krajiny nič nevie. Počas tlačovej konferencie povedal, že Američania tak vytvorili politickú zámienku na zničenie vzájomných vzťahov a progresu, ktorý odštartoval bývalý prezident Barrack Obama.

Parrilla tiež vyhlásil, že táto záležitosť oddialila navrhovanú spoluprácu v oblastiach verejného zdravia, techniky, poľnohospodárstva, kultúry, športu či školstva.

Útoky na zdravie

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uviedla, že 24 amerických pracovníkov alebo ich rodinných príslušníkov zasiahli nevysvetliteľné "útoky na zdravie", ktoré u nich spôsobili poruchy sluchu, rovnováhy či zraku. Údajné obete vyhlásili, že boli cieľom "silného hluku". USA neobvinili priamo kubánsku vládu, ktorá však podľa nich zlyhala pri ochrane diplomatov.


Kuba predtým odmietla obvinenia, podľa ktorých vlastní technológie schopné zvukového útoku. Washington následne vyhostil 15 kubánskych diplomatov a stiahol 60 percent svojich diplomatických zamestnancov z Havany.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Elektronická koža Vám zmeria tlak, teplotu a môžete s ňou hrať aj videohry!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie