• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Kresťanskí aktivisti v Rumunsku narušili premietanie filmu o AIDS, začali spievať hymnu

Kresťanskí aktivisti v Rumunsku narušili premietanie filmu o AIDS, začali spievať hymnu

Do kinosály vtrhla skupinka aktivistov s transparentmi.

BUKUREŠŤ 5. februára (WebNoviny.sk) - Skupinka ultrakonzervatívnych kresťanských aktivistov v nedeľu večer v Bukurešti narušila premietanie francúzskeho filmu 120 tepov za minútu (2017), ktorý sa odohráva v parížskej komunite gejov v 90. rokoch a jeho hlavnou témou je AIDS.

Incident sa odohral v Múzeu rumunského vidieka v Bukurešti, pričom podľa záberov, ktoré zverejnili viacerí návštevníci premietania na sociálnych sieťach, do kinosály vtrhla skupinka aktivistov s transparentmi a začala spievať rumunskú národnú hymnu a po nej rôzne náboženské piesne.


Ako aktivisti neskôr vysvetlili, premietanie filmu je podľa nich "popretím rumunských tradičných hodnôt". Je podľa nich zvrátené, aby takýto film premietali v Múzeu rumunského vidieka, pretože "rumunský vidiek vyznáva tradičné kresťanstvo".

Nápis na jednom z transparentov, s ktorými aktivisti vtrhli na premietanie, znel "Rumunsko nie je Sodoma", na ďalšom bolo napísané "Hej, Soros, nechaj naše deti na pokoji".

Podobne ako ultrakonzervatívne kruhy v iných východoeurópskych krajinách, aj rumunskí aktivisti vinia amerického filantropa maďarského pôvodu Georgea Sorosa z toho, že propaguje liberálne názory, ktoré podľa nich ubližujú ich národom.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie