• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Kotlebovcov treba podľa Sulíka vtiahnuť do verejnej diskusie

Kotlebovcov treba podľa Sulíka vtiahnuť do verejnej diskusie

Líder liberálov Richard Sulík uviedol, že ĽSNS je jednou z dvoch strán, s ktorými by SaS v možnej budúcej vláde určite nespolupracovala.

BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) - Predstaviteľov strany Mariana Kotlebu Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je potrebné vtiahnuť do verejnej diskusie.

Sulík upozorňuje na program ĽSNS

Myslí si to predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, ktorý to uviedol v rozhovore pre agentúru SITA.


„Aby boli nútení vysvetliť časť svojho programu," povedal Sulík s tým, že podľa výpočtov Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) ich ekonomický program by krajine spôsobil sedem a pol percentný deficit.

„Dopadli by sme ako Grécko. To treba ľuďom hovoriť. Chápeme, že volia Kotlebu, lebo sú sklamaní a dúfajú, že on spraví poriadok. Ale naleteli mu, ak by mal vládnuť, ekonomika pôjde dole potokom," dodal Sulík.

SaS vylučuje spoluprácu aj so Smerom-SD

Líder liberálov dodal, že ĽSNS je jednou z dvoch strán, s ktorými by SaS v možnej budúcej vláde určite nespolupracovala.

„Vylúčili sme Smer-SD z ideologických dôvodov a pre vysokú mieru korupcie. A ĽSNS pre jej fašistické znaky a prejavy, pre ich program a preto, že sú za vystúpenie z NATO a EÚ. To pre nás neprichádza do úvahy," vysvetlil.

Ostatné politické subjekty predseda SaS nevylúčil. „To uvidíme až po voľbách. Toto budete odo mňa počuť až do volieb," uzavrel.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie