• Dnes je: Štvrtok 21. júna 2018 meniny má Alojz

Japonská firma dala nefajčiarom týždeň dovolenky navyše

Japonská firma dala nefajčiarom týždeň dovolenky navyše

Firma zaviedla dovolenku navyše pre nefajčiarov aj preto, aby vykompenzovala „fajčiarske pauzy“ tých zamestnancov, ktorí tomuto zlozvyku stále holdujú.

TOKIO 3. novembra (WebNoviny.sk) - Zdravé životné návyky svojich zamestnancov sa rozhodla podporiť japonská firma, ktorá zaviedla pre všetkých nefajčiarov týždeň dovolenky navyše.

V tokijskej reklamnej agentúre Piala, ktorá zamestnáva 120 ľudí, začalo toto nové opatrenie platiť od septembra, a podľa šéfa firmy Hirotaku Macušimu je o "extra dovolenku" veľký záujem.


Macušima ho podľa vlastných slov zaviedol nielen v snahe dbať o zdravie svojich zamestnancov, ale aj preto, aby vykompenzoval "fajčiarske pauzy" tých zamestnancov, ktorí fajčeniu stále holdujú. Vo firme je ich zhruba tretina.

V Japonsku podľa aktuálnych údajov fajčí 20 percent populácie nad 20 rokov. Najpopulárnejší je tento zlozvyk medzi mužmi medzi 30. a 40. rokom života. V tejto skupine fajčí 40 percent. Aj tu však badať pozitívny trend, keďže ešte v roku 2001 fajčila viac ako polovica japonských mužov-tridsiatnikov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie