• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

IKEA vyzýva zákazníkov, aby sa prihlásili na opravu plynových varných dosiek ELDSL

IKEA vyzýva zákazníkov, aby sa prihlásili na opravu plynových varných dosiek ELDSL

Z preventívnych dôvodov zabezpečuje IKEA opravu plynových varných dosiek ELDSL.

BRATISLAVA 24. apríla 2018 (WBN/PR) – Z preventívnych dôvodov zabezpečuje IKEA opravu plynových varných dosiek ELDSL?GA, ktoré boli zakúpené pred 1. januárom 2018. Toto opatrenie prijala IKEA na základe zistení kontrolných orgánov v Belgicku. Uvedený problém sa týka verzie varnej dosky, ktorá sa predávala len v Európe. Na odstránenie chyby je potrebné, aby zákazníka navštívil servisný technik a varnú dosku opravil. Táto služba je bezplatná.


Pri výrobe došlo u dodávateľa k omylu a do jedného z horákov varnej dosky bol nainštalovaný nesprávny vstrekovací plynový ventil, čoho dôsledkom sú zvýšené emisie oxidu uhoľnatého (CO) nad povolené limity EÚ. Skúmanie preukázalo, že nehrozí zvýšené nebezpečenstvo požiaru alebo výbuchu. IKEA nedostala žiadne hlásenie o nehode.


IKEA žiada zákazníkov, ktorí si kúpili plynovú varnú dosku ELDSL?GA pred 1. januárom 2018, aby prestali používať veľký horák v pravom hornom rohu varnej dosky, kým nezabezpečí jej opravu. Ostatné horáky sú bezpečné a je možné ich používať. IKEA prosí zákazníkov, ktorí takúto varnú dosku vlastnia, aby sa obrátili na Kontaktné centrum IKEA na tel. č. 02/48 226 111 a dohodli si ďalší postup odstránenia chyby. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je potrebný. Opravy budú vykonané čo najrýchlejšie.

Eldslaga rapid burner.jpg
Foto: IKEA


Spomínaný výrobok sa predával v týchto krajinách: Švédsko, Nórsko, Dánsko, Fínsko, Island, Česká republika, Chorvátsko, Litva, Srbsko, Rusko, Slovensko, Maďarsko, Poľsko, Španielsko, Veľká Británia, Írsko, Taliansko, Portugalsko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko a Francúzsko.


IKEA sa ospravedlňuje za vzniknuté nepríjemnosti a ďakuje za pochopenie.


Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk alebo kontaktujte IKEA na tel. č. 02/48 226 111.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie