• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Horúci vzduch schladia búrky, výstraha prvého stupňa je vydaná pre celé Slovensko

Horúci vzduch schladia búrky, výstraha prvého stupňa je vydaná pre celé Slovensko

Pri spomínaných búrkach je podľa SHMÚ možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov aj mimo tokov.

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na utorok pre celé Slovensko výstrahu prvého stupňa pred búrkami. V Bratislavskom kraji je vydaná 14.00 do polnoci, pre zvyšok krajiny platí už 9.00.

SHMÚ informuje, že ojedinele sa očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 20 m/s (65 – 70 km/h),“ uvádza SHMÚ.


Pri spomínaných búrkach je podľa SHMÚ možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Denná teplota sa v utorok vyšplhá na 27 až 32 stupňov Celzia. Na Orave, v Liptove a severovýchode Slovenska bude okolo 25 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov dosiahne okolo 17 stupňov Celzia. Zafúka južný až juhozápadný, popoludní postupne severný vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), ktorý však pri búrkach prechodne zosilnie.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie