• Dnes je: Štvrtok 23. novembra 2017 meniny má Klement

Hokejisti Slovana zvíťazili nad Ufou, Réway si pri debute pripísal asistenciu

Slovan pred vlastnými fanúšikmi zdolal Salavat Julajev Ufa 3:2.

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) - Hráči Slovana Bratislava v pondelok získali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) všetky tri body, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Salavat Julajev Ufa 3:2.

Zverenci Eduarda Zankovca viedli gólmi Michala Řepíka, Zacha Boychuka a Michala Sersena už 3:0, no súper zásahmi Joonasa Kemppainena a Antona Burdasova skorigoval na rozdiel jediného gólu.

Bratislavský klub má na svojom konte 31 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. pozícia. Na ôsmu priečku Dinama Moskva, ktorá zaručuje prienik do play-off, majú "belasí" odstup 11 bodov. Slovan sa najbližšie predstaví v v utorok 21. novembra o 19.00 h doma proti Viťazu Podoľsk.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA

• pondelok

HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: 3. Řepík, 46. Z. Boychuk (Bačík, Réway), 49. Sersen (Z. Boychuk) – 52. Kemppainen (Hartikainen), 56. Burdasov (A. Fiodorov)
Vylúčení: 4:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov (Rus.), Odiňš (Lot.) – Sadovnikov, Šeľanin (obaja Rus.), 7766 divákov

Zostavy:
Slovan: Štepánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Barker, Švarný – Řepík, Viedenský, Kašpar – Z. Boychuk, Colby Genoway, Réway – Skalický, A. Šťasný, Ščerbatov – J. Mikúš, T. Hrnka, Marek Sloboda
Ufa: Scrivens – Larsen, Loginov, Garejev, Panin, Arzamascev, Beľakov, Gončarov – Soloduchin, Kemppainen, Hartikainen – Omark, I. Zubov, Burdasov – A. Fiodorov, Juňkov, Lisin – I. Makarov, Kuzmin, Majorov

Hlasy:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Bol to ťažký duel. Najmä v druhej tretine sme hral viac stiahnutí vzadu, no moji chlapci urobili menej chýb ako v predchádzajúcich súbojoch. Výborne sme hrali aj v oslabeniach, aj preto sme dnes získali tri body.“

Erkka Westerlund (tréner Ufy): „Bol to dobrý a vyrovnaný hokejový zápas. Utvorili sme si šance aj tlak, ale chýbali tomu góly. Musíme na sebe viac pracovať, pretože máme dobrý tím.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Bolo veľmi dôležité po reprezentačnej prestávke začať ziskom troch bodov. Potrebovali sme to. Sme veľmi radi, že sme zvíťazili, aj keď sme si to v závere trochu skomplikovali.“

Martin Réway (útočník Slovana): „Po prvom zápase sa cítim celkom dobre, čakal som, že to bude horšie. Som rád, že sme tento duel zvládli. S chalanmi v útoku sme mali niekoľko dobrých akcií a verím, že to bude ešte lepšie. Diváci dnes utvorili super atmosféru, ďakujeme fanúšikom za podporu. Dúfam, že budeme podávať také výkony, aby mali fanúšikovia dôvod chodiť na naše zápasy.“

I. tretina

Slovan v zostave s novou akvizíciou Martinom Réwayom začal aktívnejšie a už v tretej minúte sa ujal vedenia – Řepík sa predral až do útočného pásma a bekhendom pomedzi betóny Scrivensa otvoril skóre. Vzápätí svoju šancu nevyužil obranca Ebert, na opačnej strane zachránil Štěpánek pri príležitosti I. Makarova. V závere prvej časti Scrivens vychytal Skalického v brejku.

II. tretina

Druhá tretina veľa vzruchu nepriniesla, hostia však mali prevahu aj zásluhou presiloviek pri vylúčeniach J. Mikúša a Švarného. Všetky príležitosti Ufy zneškodnil Štěpánek.

III. tretina

Druhého gólu sa bratislavskí diváci dočkali v 46. minúte z hokejky Zacha Boychuka, ktorého vpred vysunul Réway. Slovan sa potom ubránil pri presilovke súpera a už v rovnovážnom stave skóroval opäť, no rozhodcovia neuznali gól A. Šťastného pre postavenie Skalického v bránkovisku. Tretí zásah v Scrivensovej bránke však na seba nenechal dlho čakať, dosiahol ho obranca Sersen, pre ktorého to bol prvý gól v tejto sezóne. V 52. min síce skorigoval hosťujúci Kemppainen a na rozdiel jediného gólu upravil Burdasov, ale na vyrovnanie už Ufa nemala sily ani dostatok času.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.