• Dnes je: Nedeľa 18. marca 2018 meniny má Eduard

Francúzsko chce zažalovať Google a Apple, môžu za to ich praktiky voči vývojárom a start-upom

Francúzsko chce zažalovať Google a Apple, môžu za to ich praktiky voči vývojárom a start-upom

Minister financií Bruno Le Maire považuje za neakceptovateľné, že obe spoločnosti môžu získavať údaje od vývojárov a „jednostranne meniť kontrakty“.

PARÍŽ 14. marca (WebNoviny.sk) - Žalobu proti spoločnostiam Google a Apple pre nezákonné obchodné praktiky, ktorá by mohla viesť k pokutám v rozsahu niekoľkých miliónov eur, chystá francúzsky minister financií Bruno Le Maire.

V rozhovore pre rozhlasovú stanicu RTL šéf francúzskeho rezortu financií v stredu obvinil firmy Google a Apple z toho, že uvaľujú poplatky na vývojárov, ktorí chcú predávať svoje aplikácie týmto internetovým gigantom.


Le Maire považuje za neakceptovateľné aj to, že obe spoločnosti môžu získavať údaje od vývojárov a "jednostranne meniť kontrakty". Minister financií uviedol, že žalobu podá na parížskom obchodnom súde. "Domnievam sa, že Google a Apple by nemali zaobchádzať s našimi start-upmi a vývojármi takým spôsobom, ako to robia v súčasnosti," konštatoval.

,
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie