• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Foto: Západ Slovenska bičuje silný dážď, zasahujú hasiči

Foto: Západ Slovenska bičuje silný dážď, zasahujú hasiči

Hasiči odčerpávajú vodu na viac ako 50 miestach.

BRATISLAVA/DUNAJSKÁ STREDA 6. júna (WebNoviny.sk) – Juhozápadné Slovensko zasiahli v stredu popoludní silné prívalové dažde. Vytvorilo sa rozsiahle pásmo zrážok, pričom na jeho južnej strane stále vznikajú nové búrky, konkrétne na juhu Bratislavského a Trnavského kraja.

V oblasti už lokálne spadlo veľké množstvo zrážok, ktoré výrazne komplikujú situáciu, napríklad na stanici Koliba namerali už 45 mm a stanica Jakubov udáva až 61 mm zrážok. Južne od Bratislavy vznikajú nové prehánky a búrky, situácia teda ešte bude pretrvávať aj v najbližšom období. Informuje o tom facebookova stránka Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Silný prívalový dážď spôsobil problémy aj v okolí Dunajskej Stredy. Hasiči za posledné tri hodiny vykonali viac ako 90 výjazdov a pri desiatkach z nich ešte stále zasahujú.

Ide najmä o odčerpávanie vody zo zatopených ciest, rodinných domov, pivníc, dvorov a záhrad, v niekoľkých prípadoch hasiči zasahujú aj pri odstraňovaní popadaných stromov.

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, najvážnejšia situácia je v Dunajskostredskom okrese, kde hasiči zasahovali pri takmer 60 udalostiach. Pomoc hasičov potrebovali tiež v Senici, Skalici, Hlohovci a Galante.

Momentálne zasahujú hasiči aj v hlavnom meste Bratislave, kde sú zatopené podchody a cesty. V Malackách pomáhajú na šiestich miestach.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie