• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Foto: V prípade tragickej zrážky autobusu s kamiónom na R1 pri Badíne začali trestné stíhanie

Foto: V prípade tragickej zrážky autobusu s kamiónom na R1 pri Badíne začali trestné stíhanie

Do vyšetrovania tragickej nehody autobusu s kamiónom na rýchlostnej ceste R1 boli pribratí aj znalci z odboru súdneho lekárstva a cestnej dopravy.

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 24. apríla (WebNoviny.sk) - V prípade tragickej zrážky autobusu s kamiónom, ktorá sa stala v pondelok krátko po 15:00 na R1 v katastri obce Badín, začala polícia trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie. Vyžiadala si dve obete, jedenásť osôb sa zranilo, z toho štyri ťažko.


Podľa doterajších informácií 52-ročný vodič autobusu zo zatiaľ nezistených príčin pravou prednou časťou narazil do ľavej zadnej časti ťahača s návesom, ktorý pre krátkodobú poruchu stál na krajnici.


Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k zrážke došlo v momente, keď sa 66-ročný poľský vodič jazdnej súpravy po odstránení chyby rozbiehal. O život prišiel 44-ročný Peter K. a 29-ročná žena z Rakytoviec. Štyri ženy (36, 40, 67, 67) utrpeli ťažké zranenia. Päť ďalších žien a dvaja muži vrátane vodiča autobusu sa zranili ľahko.

Škody na vozidlách odhadli na 40-tisíc eur. Do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru súdneho lekárstva a cestnej dopravy. Cesta v smere od Banskej Bystrice na Zvolen bola uzatvorená až do 00:30.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie